Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
6 postów 493 komentarze

Doskonałe współczucie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Doskonałe współczucie i współczucie idiotyczne.

 

„Doskonałe współczucie widzi sytuację dokładnie taką, jaka jest, bezpośrednio i w pełni. Jeśli trzeba być nieustępliwym, bezkompromisowym - bądź właśnie takim. Głupie współczucie zawiera swego rodzaju otępiające opium, którym jest nieustanne usiłowanie bycia dobrym i łagodnym. Doskonałe współczucie jest bardziej prozaiczne, wnikliwe i stanowcze - skłonisz się nawet ku temu, aby skrzywdzić kogoś, choćbyś mu nie chciał wyrządzić żadnej krzywdy; lecz żeby owa osoba oprzytomniała, będziesz musiał skrzywdzić ją, będziesz musiał zadać ból.''


Czogjam Trungpa Rinpocze

Treść: https://forum.e-budda.pl/viewtopic.php?t=9435

Ilustracja: https://www.zycie.me/2015/09/miedzygorze-wodospad-wilczki.html

KOMENTARZE

 • @
  34) Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią. (35) Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy. (36) A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. (37) Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony.
  (Ew. Mateusza 12:34-37, Biblia Tysiąclecia)

  (32) Dopełnijcie i wy miary waszych przodków! (33) Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle? (34) Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
  (Ew. Mateusza 23:32-34, Biblia Tysiąclecia)

  (44) Biada wam, bo jesteście jak groby niewidoczne, po których ludzie bezwiednie przechodzą. (45) Wtedy odezwał się do Niego jeden z uczonych w Prawie: Nauczycielu, tymi słowami nam też ubliżasz.
  (Ew. Łukasza 11:44-45, Biblia Tysiąclecia)
 • @
  (21) Odtąd zaczął Jezus wskazywać swoim uczniom na to, że musi iść do Jerozolimy i wiele cierpieć od starszych i arcykapłanów, i uczonych w Piśmie; że będzie zabity i trzeciego dnia zmartwychwstanie. (22) A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie. (23) Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie. (24) Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. (25) Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. (26) Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?
  (Ew. Mateusza 16:21-26, Biblia Tysiąclecia)
 • @via vitae 20:06:02
  Komentarze tak dalece odbiegające od tematu będą usuwane.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031